Menu

Jak być niezniszczalną? Nowa książka Ilony Felicjańskiej już w księgarniach!

Jak być niezniszczalną? Nowa książka Ilony Felicjańskiej już w księgarniach!

W swojej najnowszej książce Ilona Felicjańska przez pryzmat własnych doświadczeń ukazuje mechanizmy uzależnienia oraz problemy osoby zmagającej się z nałogiem. Jest to osobista relacja, a zarazem poradnik, poruszający wszystkie obszary problematyki uzależnień. Książka „Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy” ukazała się 30 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

- Mam świadomość, że jestem uzależniona i do końca życia będę zmagała się z konsekwencjami choroby. Wydawałoby się, że szczęście jest ostatnią rzeczą, która może się przytrafić alkoholikowi. A mimo to JESTEM SZCZĘŚLIWA, a wszystkie emocje, których doświadczam, zarówno te dobre, jak i złe, są potrzebne, żebym czuła, że jestem człowiekiem i że żyję naprawdę – pisze Ilona Felicjańska w swojej nowej książce.

Czytaj też: "Ile jest warta trzeźwość? Ilona Felicjańska o swoim uzależnieniu"

„Jak być niezniszczalną“ to publikacja, w której Ilona Felicjańska w pełni mierzy się z tematem uzależnienia od alkoholu. Książka stanowi wnikliwe studium nałogu, ukazanego z punktu widzenia kobiety, która odbiła się od dna. Autorka w sposób bezpośredni, a czasem brutalny pisze o sprawach, które w polskiej rzeczywistości często zamiatane są pod dywan. Książka ma uświadomić czytelników, że alkoholizm to problem dotyczący nie tylko ludzi z tzw. marginesu, ale choroba, która dotyka osoby ze wszystkich warstw społecznych. Autorka odczarowuje stereotypowy wizerunek alkoholika i burzy spokój ducha tym, którzy łudzą się, że problem ich nie dotyczy.

Czytelnicy i czytelniczki znajdą w książce wiele wartościowych informacji teoretycznych dotyczących uzależnień, Programu Dwunastu Kroków, funkcjonowania grup AA, popartych wypowiedziami psychiatrów i ekspertów. Ilona Felicjańska cytuje fragmenty listów czytelniczek i nie boi się pisać o emocjach związanych z nałogiem, jak chociażby strach czy wstyd. Przybliża też prawdziwe mechanizmy uzależnienia i zjawiska mu towarzyszące, takie jak problemy rodzinne, depresja i przemoc – również ta psychiczna.

Portal Uzależnienie.com.pl jest jednym z patronów medialnych książki. 

Opracowano na podstawie informacji prasowej
fot. materiały prasowe

powrót na górę
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl