Menu

„Dasz radę!” - Bohdan T. Woronowicz o pokonywaniu uzależnień

„Dasz radę!” - Bohdan T. Woronowicz o pokonywaniu uzależnień

W księgarniach niedawno pojawiła się książka „Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień”, w której dr med. Bohdan T. Woronowicz - jeden z najbardziej znanych specjalistów terapii uzależnień w Polsce - opowiada o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem osób uzależnionych, oddając także głos swoim zdrowiejącym pacjentom i przyjaciołom. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Intensywny tryb życia, rozwój technologii oraz zmiany w relacjach międzyludzkich powodują pojawianie się nowych uzależnień. Wielu ludzi nawet nie uświadamia sobie tego, z jakiego powodu nie potrafią funkcjonować bez picia alkoholu czy palenia marihuany. Dlaczego przesiadują godzinami przed komputerem i nie rozstają się z komórką? Czego im potrzeba, aby zatrzymać się, zadać sobie pewne pytania, spojrzeć na świat wokół siebie i spróbować zmienić swoje życie?

Na te i inne pytania odpowiada dr n. med. Bohdan T. Woronowicz w wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarkę Karolinę Prawęcką. W książce znajdziemy również rozmowę specjalisty ze Stanisławą Celińską – aktorką, która od lar radzi sobie ze swoim uzależnieniem. „Człowiek uzależniony czuje się bardzo samotny. Nie chce przyznać się przed sobą do uzależnienia, mówi: „W każdej chwili mogę przestać”. Jednak nie może i nie potrafi poprosić o pomoc – jest przecież ambitny i wstydzi się powiedzieć sobie np. „Jestem alkoholikiem” czy „Jestem narkomanem” itd. – to są przecież takie brzydkie wyrazy. Ale trzeba w końcu tak do siebie powiedzieć, a potem wyciągnąć rękę po pomoc, bo na końcu tej wyciągniętej ręki może znaleźć się ktoś, kto pomoże; trzeba tylko przełamać wstyd i poprosić. Tym kimś, kto pomoże, jest na pewno dr Bohdan Woronowicz.”- twierdzi aktorka.

Bohdan T. Woronowicz – doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra, seksuolog, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień, inicjator nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych oraz organizacyjnych w lecznictwie odwykowym w Polsce. Wieloletni szef Ośrodka Terapii Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Prowadzi program terapii w Centrum Konsultacyjnym Akmed. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz kilku specjalistycznych książek na temat uzależnień.

 Karolina Prewęcka – dziennikarka prasowa, autorka wielu tekstów o tematyce medialnej. Od kilku lat przeprowadza wywiady rzeki. Nakładem Prószyński i S-ka ukazały się jej rozmowy z Bohdanem Łazuką („Przypuszczam, że wątpię”, 2010) i Stanisławą Celińską („Niejedno przeszłam”, 2012).

Opracowano na podstawie informacji Prószyński i S-ka.

Fot. Materiały prasowe

Skomentuj
powrót na górę
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl