Menu

Alternatywne metody rzucania palenia

Obecnie coraz więcej osób sięga po zdobycze medycyny alternatywnej, które powoli stają się nieodłącznym uzupełnieniem konwencjonalnych form leczenia. Metody te, zazwyczaj wywodzące się z tradycji Indii i Dalekiego Wschodu, nie wzbudzają już dziś tylu kontrowersji, co kiedyś. Co więcej – zaczynają odgrywać istotną rolę w terapii wielu schorzeń. Joga, akupunktura czy techniki medytacji pozytywnie stymulują…

Prosta metoda na wolność od papierosów?

Rzucenie palenia to trudny orzech do zgryzienia nie tylko dla palaczy, ale też autorów wszelkich kampanii społecznych i instytucji, które walczą z globalnym problemem nikotynizmu. Straszenie i wygrażanie się konsekwencjami palenia, uświadamianie o chorobach, pokazywanie okrutnych zdjęć czy działanie na nasze emocje to metody, które dotąd nie przyniosły spektakularnych efektów. Wśród metod leczenia uzależnienia od…

Jak wytrwać bez papierosa?

Początki zawsze bywają trudne. Zwłaszcza wtedy, kiedy rzuca się nałóg. Pierwszych kilka dni często decyduje o tym, czy nasza walka z uzależnieniem będzie wygrana. Jak wytrwać pierwszy okres rzucania palenia? Odpowiedź znajdziesz poniżej. 

Korzyści wynikające z rzucenia palenia

Wszyscy palacze, a przede wszystkim ci, którzy myślą o zaprzestaniu palenia powinni zapoznawać się nie tylko z negatywnymi konsekwencjami palenia, ale i pozytywnymi skutkami rzucenia papierosów! Zmiany na lepsze można obserwować już po 20 minutach!

Jak rozpoznać głód nikotynowy?

Nałogowe palenie tytoniu ma podobne objawy jak w przypadku innych uzależnień, dlatego rzucenie palenia wymaga wielu wyrzeczeń. Trudności, z jakimi może się spotkać osoba walcząca z nikotynizmem, to m.in. nawrót czy głód nikotynowy. Aby uniknąć tych przykrych konsekwencji, warto obserwować swoje myśli, reakcje i samopoczucie.

Co robić, gdy pojawia się głód nikotynowy?

Silny głód nikotynowy może być na tyle uciążliwy, że przyczyni się do złamania abstynencji, czyli sięgnięcia po papierosa. Mamy kilka rad, co zrobić, aby pokonać przykre momenty związane z potrzebą zapalenia.
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl