Menu

Niebezpiecznie zdrowa dieta

Ciągła dbałość o zdrowy tryb życia i zdrowe jedzenie może doprowadzić do obsesji. Od niedawna istnieje narzędzie, które także u Polaków pomoże określać związana z tym nieprawidłowość zwaną "ortoreksją"

Dziecko nie chce jeść – czy to zaburzenia odżywiania?

Zaburzenia odżywiania dotykają coraz młodsze osoby, a często nawet małe dzieci. Czy dziecko-niejadek może mieć anoreksję? Jakie są przyczyny niejedzenia u dzieci? Kiedy warto szukać pomocy u psychologa? Rozmawiamy z Anną Szostak (Mazur), psycholog i założycielką Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania w Poznaniu.

Warsztaty o zaburzeniach łaknienia w dzielnicy Ursynów

Fundacja Zobacz… JESTEM zaprasza na bezpłatne spotkania dotyczące objawów, leczenia i powikłań zaburzeń odżywiania. Warsztaty są skierowane do bliskich osób chorych (rodziców, partnerów) oraz wszystkich zainteresowanych tematyką anoreksji czy bulimii. Uczestniczyć w spotkaniach mogą mieszkańcy dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. 

Zaburzenia wizerunku własnego ciała

Zaburzenia obrazu własnego ciała to schorzenie, które często towarzyszy m.in. zaburzeniom odżywiania. Na czym polega i jak się objawia? Rozmawiamy o tym z dr Anną Brytek-Materą, psycholog i psychoterapeutą specjalizującą się w leczeniu zaburzeń odżywiania. 

Zaburzenia odżywiania u mężczyzn i chłopców

Anoreksja czy bulimia wydają się być typowo kobiecymi chorobami, tymczasem mogą one dotykać również mężczyzn. Jaka jest specyfika zaburzeń odżywiania u płci męskiej? Jak często cierpią oni na tego typu zaburzenia? Na ten temat rozmawialiśmy z Anną Szostak (Mazur), psycholog z Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania w Poznaniu.

Terapia zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży

Ze statystyk wynika, że zaburzenia odżywiania najczęściej dotykają bardzo młode osoby, szczególnie w wieku nastoletnim. Ich rodzice powinni być zatem szczególnie wyczuleni na wszelkie niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że ich dziecko boryka się z bulimią lub anoreksją. Na co należy zwracać uwagę i gdzie udać się po pomoc, gdy dostrzeżemy problem? O…

„Gdy jedzenie staje się wyzwaniem”, czyli o zaburzeniach odżywiania we Wrocławiu

23 sierpnia br. na terenie Pól Marsowych we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie społeczno-kulturalne „Gdy jedzenie staje się wyzwaniem”, którego organizatorem jest Fundacja Przyjaciół Dobrych Inicjatyw. Celem akcji jest zmiana postrzegania chorób z kręgu zaburzeń odżywiania, m.in. poprzez przeprowadzanie warsztatów, paneli dyskusyjnych, wykładów oraz organizację wystawy. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

Zaburzenia odżywiania i uzależnienia – warsztaty dla rodziców

Fundacja Zobacz... JESTEM zaprasza rodziców i opiekunów mieszkających na terenie m.st. Warszawy, w szczególności w dzielnicy Wola, na cykl 6 nieodpłatnych spotkań edukacyjnych pt. „Anoreksja, bulimia, uzależnienia – jak sobie radzić będąc rodzicem?”. Warsztaty odbędą się w 2 edycjach – pierwsza rozpocznie się już w czerwcu, druga we wrześniu br.
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl