Menu

Bezpłatne porady dla osób z problemami prawnymi z powodu używania narkotyków

Fundacja Inspiratornia zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych – zarówno osoby, które mają problemy z prawem z powodu używania narkotyków, jak i te, które używają narkotyków i chcą wiedzieć więcej na temat prawa narkotykowego w Polsce. Aby z inicjatywy mogło skorzystać jak najwięcej osób, pomoc jest udzielana telefonicznie oraz online.

Juchy Soundsystem 2014 – szczegóły imprezy

12 lipcach w Starych Juchach odbędzie się festiwal muzyczny „Zażywam tylko dźwięków”, w ramach którego oprócz koncertów muzyki reggae odbędzie się także wiele innych  inicjatyw, takich jak parada motocykli, rajd rowerowy, „żywe graffiti” czy też debata wokół muzyki i innych pasji, jako czynników chroniących przed uzależnieniami. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Jak wynika z przeprowadzonych badań statystycznych, 25 proc. dorosłych Europejczyków, czyli ponad 80 mln osób, próbowało w swoim życiu narkotyków. I choć wskaźniki aktualnego ich zażywania dla poszczególnych krajów różnią się, to nie można zaprzeczyć, że problem ten jest poważny. Aby wzmocnić międzynarodową współpracę na rzecz zwalczania i zapobiegania narkomanii, dzień 26 czerwca został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Narkomanii. 

Rusza kampania informacyjna „Przerwij milczenie. Porozmawiajmy o narkotykach”

26 czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi. Z tej okazji Polska Sieć Polityki Narkotykowej rusza z kampanią „Przerwij milczenie. Porozmawiajmy o narkotykach”, w ramach której w warszawskich autobusach i metrze pojawią się spoty i plakaty informujące o łamaniu praw człowieka przez drastyczne prawo narkotykowe. W akcji wezmą udział również osoby znane z mediów i związane ze środowiskiem akademickim.
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl