Menu

Marihuana uzależnia i obniża iloraz inteligencji

Marihuana to jeden z najpopularniejszych narkotyków. Ma postać suchej, zielono-brązowej mieszanki liści, kwiatów, łodyg i nasion konopi indyjskich. Głównym składnikiem psychoaktywnym w marihuanie jest tetrahydrokannabinol (w skrócie THC). 

Sterydy: niebezpieczne „cukierki” z siłowni

Większość sterydów anabolicznych to substancje syntetyczne, podobne do tych zawartych w testosteronie. Mogą być przyjmowane doustnie lub wstrzykiwane. Bywają wykorzystywane do zbudowania masy mięśniowej i poprawy wyników sportowych. Ich nadużywanie prowadzi do wielu chorób, także nieuleczalnych.

Halucynogeny: zwidy rujnujące organizm

LSD, pejotl, psylocybina i PCP - to najpopularniejsze związki halucynogenne. Prawie wszystkie zawierają azot i są klasyfikowane jako alkaloidy. W naturze występują w niektórych roślinach oraz przede wszystkim w grzybach. Ich właściwości są znane i wykorzystywane przez ludzi od wieków. Jak działają i czym grozi ich używanie? 

Konsekwencje narkomanii

Szkody wynikające z nałogowego zażywania narkotyków są odczuwalne nie tylko przez osobę uzależnioną, ale także przez jej najbliższe otoczenie. Wśród negatywnych skutków wywołanych narkomanią wymienia się zarówno szkody zdrowotne, np. infekcje, zatrucia organizmu, zakażenia bakteryjne i depresje, jak i społeczne, wśród nich m.in. osłabienie i rozpad więzi rodzinnych oraz konflikty z prawem.   
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl