12 lipcach w Starych Juchach odbędzie się festiwal muzyczny „Zażywam tylko dźwięków”, w ramach którego oprócz koncertów muzyki reggae odbędzie się także wiele innych  inicjatyw, takich jak parada motocykli, rajd rowerowy, „żywe graffiti” czy też debata wokół muzyki i innych pasji, jako czynników chroniących przed uzależnieniami. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

Już po raz drugi imprezę w Starych Juchach rozpocznie parada motocykli i quadów. Bar Riders zaprasza wszystkich zmotoryzowanych, by swą obecnością uświetnili festiwal. Spotkanie przed otwarciem imprezy o 13:30 na stacji benzynowej – przy wjeździe od strony Ełku.

Na festiwalu zagoszczą także organizatorzy inicjatywy społecznej „Jedzenie Zamiast Bomb”, którzy będą częstować jedzeniem z produktów odzyskanych, a także wspierać zbiórkę pieniędzy dla Tymka Szmurło. Cegiełki w cenie 5zł do nabycia na imprezie.  

Podczas imprezy odbędzie się również pokaz „żywego graffiti” – wszyscy uczestnicy festiwalu będą mieli okazji być świadkami powstawania tematycznego graffiti, które stworzy ełcka grupa artystyczna Puzon. Na wydarzeniu pojawią się także partyworkerzy z grami edukacyjnymi, np. planszową grą Stowarzyszenia Monar polegającą na tym, by „przeżyć w klubie” bez używek. Więcej o grze i działaniach Monaru tutaj.

W tym roku na festiwalu po raz pierwszy będzie miała miejsce debata związana z tematem muzyki i innych pasji, które niejedną osobę uratowały przed problemem uzależnienia. Wezmą w niej udział muzycy, terapeuci, partyworkerzy oraz aktywiści i członkowie zespołu Narkopolityki prowadzonego przez Krytykę Polityczną, a także Daniel Nitecki – raper, jeden z uczestników programu Must Be The Music.

Tych, którzy na festiwal pragną dotrzeć na dwóch kołach, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej zapraszają na I Ogólnopolski Zlot Rowerzystów. Będzie on miał miejsce w dniach 12-13 lipca, rozpocznie się w Ełku, a skończy w Starych Juchach. Celem rajdu jest nie tylko zapoznanie się z lokalnymi walorami przyrodniczymi i turystycznymi, ale przede wszystkim kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Zapisy trwają do 10 lipca, a koszt uczestnictwa w rajdzie wynosi 20 zł. Szczegółowe informacje tutaj.

Organizatorzy festiwalu przygotowali także liczne warsztaty dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że można się bawić bez używek. Relację z warsztatów można obejrzeć tutaj.

Projekt współfinansowany jest z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego, powiatu ełckiego oraz gminy Stare Juchy.

Portal Uzależnienie.com.pl jest oficjalnym patronem medialnym festiwalu.

Opracowano na podstawie informacji nadesłanych przez organizatora.
fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *