Menu


Szanowni Państwo,

w dzisiejszym świecie niemal każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu osobę, która cierpi z powodu uzależnienia. Ponieważ wiemy, jak ciężki jest to problem, jak silny wywiera wpływ na najbliższych, i jak trudno radzić sobie z nim w pojedynkę, postanowiliśmy stworzyć serwis, w którym osoby uzależnione oraz ich bliscy znajdą niezbędne informacje oraz pomoc. Na naszych stronach publikujemy wiele artykułów dotyczących zarówno uzależnień od substancji psychoaktywnych, jak i uzależnień behawioralnych (m.in. pracoholizmu, patologicznego hazardu, seksoholizmu, siecioholizmu, zakupoholizmu, zaburzeń łaknienia). Mamy nadzieję, że ułatwią Wam one wstępną diagnozę oraz identyfikację z problemem, co jest pierwszym krokiem w terapii uzależnień.

Pojawianie się nowych typów uzależnień jest silnie związane z rozwojem społecznym i postępem cywilizacyjnym. Obecnie termin "uzależnienie" jest powszechnie nadużywany, ponieważ trudno jest wyznaczyć granicę między patologią a zachowaniem uznanym za normę. Co więcej, świadomość na temat zagrożeń wynikających z dobrodziejstw innowacyjnych technologii wciąż jest znikoma. Dlatego mocno stawiamy na profilaktykę, a oprócz zagadnień związanych z alkoholizmem i narkomanią – nałogami dobrze znanymi i szeroko opisanymi – popularyzujemy wiedzę na temat mniej znanych uzależnień. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi w zakładkach "Patologiczny hazard" i "Siecioholizm". Z kolei w zakładce "Inne uzależnienia" znajdziecie wiele ciekawych informacji m.in. na temat pracoholizmu, seksoholizmu, zakupoholizmu oraz zaburzeń łaknienia.

Oprócz artykułów dotyczących rożnych form lecznictwa udostępniamy także bazę ośrodków terapeutycznych i mityngów grup samopomocy. Z każdym dniem pozycji będzie przybywać, podobnie jak kolejnych funkcjonalności serwisu! Za pośrednictwem naszego portalu można też anonimowo skontaktować się z terapeutą, który odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości. Uruchomiliśmy również forum dyskusyjne: http://forum.uzaleznienie.com.pl/! Jest ono przeznaczone nie tylko dla osób uzależnionych, ale również ich bliskich i znajomych, oraz wszystkich tych, którzy interesują się tematyką uzależnień. Spodziewamy się wielu ciekawych rozmów oraz owocnej wymiany doświadczeń! Osoby poszukające literatury związanej z problemtyką uzależnień zapraszamy z kolei do naszej księgarni onlinehttp://ksiegarnia.uzaleznienie.com.pl/. Powstała ona z myślą o tych, którzy chcieliby zgłębiać tematykę uzależnień, zarówno od strony fachowej, jak i popularnonaukowej. 

Wkrótce powstaną także "Strefa rozrywki i kultury", pozwalająca rozwijać własne zainteresowania, oraz dział "Multimedia", w którym będziemy udostępniać interesujące filmy i nagrania dotyczące problematyki uzależnień.

Mamy nadzieję, że serwis UZALEŻNIENIE.com.pl przypadnie Wam do gustu. Zapraszamy do częstych odwiedzin, aktywnego korzystania oraz przesyłania sugestii, które pozwolą tworzyć ten portal zgodnie z Waszymi potrzebami.

                                                                                                                                                                             Redakcja

 

 

Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl