Menu

Czym grozi patologiczny hazard?

Badania wykazują, że negatywnymi konsekwencjami hazardu zagrożone są cztery dziedziny ludzkiego życia: emocje, strefa materialna, zdrowie oraz relacje międzyludzkie. Patologiczny hazard może zrujnować każdą z nich.

Motywy terapii nałogowych hazardzistów

Upadek na dno dla osoby uzależnionej może okazać się kołem ratunkowym – negatywne konsekwencje nałogu bywają tak duże, że stają się nie do zniesienia, co motywuje do przerwania destrukcyjnych zachowań. W przypadku hazardzistów najczęstszymi motywami terapii są bankructwo, rozpad więzi rodzinnych i kryzys w sferze emocjonalnej.

Konsekwencje zdrowotne uzależnienia od hazardu

Długi, depresja, wykluczenie społeczne to tylko niektóre z negatywnych konsekwencji uzależnienia od hazardu. Zdrowie fizyczne, a nawet życie nałogowego hazardzisty jest tak samo zagrożone, jak jego kondycja psychiczna. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wyniszczającą moc nałogu, ale i dlatego, że świat hazardu często graniczy ze światem przestępczym.

Co czuje nałogowy gracz?

Dla hazardzisty pieniądze to tylko środek do osiągnięcia określonego celu – odczuwania emocji, które są tak naprawdę ważniejsze niż wygrana. Pożądany skutek to satysfakcja, wyższa samoocena, euforia. Uzależnieni nie czują tych emocji poza kasynem lub innym miejscem gry. Jednak przyjemności płynące z angażowania się w gry hazardowe to prosta droga do uzależnienia, które niesie ze…
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl