Menu

Walka na komiksy dotyczące siecioholizmu rozstrzygnięta!

Dobiegł końca konkurs zorganizowany przez Fundację Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST w ramach ogólnopolskiego projektu społecznego „Wyloguj się do życia”. Spośród pięciu najwyżej ocenionych przez internautów prac, jury wybrało najlepszy komiks. Zwycięzcą została klasa 3A z Gimnazjum w Otmuchowie. Duża liczba niezwykle ciekawych prac spowodowała, że jury postanowiło dodatkowo wyróżnić dwie klasy, które otrzymają nagrody specjalne.

„Wyloguj się do życia” zanim życie Cię ominie!

„Jestem tak zajarany życiem, że nie uwierzycie” – tak rapuje Wojtek „Sokół” Sosnowski w zwiastunie filmu promującego kampanię „Wyloguj się do życia”, której głównymi adresatami są uczniowie gimnazjum. Projekt ma zwrócić uwagę na rosnące wśród młodych ludzi zagrożenie uzależnieniem od sieci i komputera. Jak wynika z badań, aż 38,1 proc. polskich nastolatków w wieku 11-16 „czuje się bardziej sobą online” niż w kontaktach bezpośrednich. Akcja realizowana przez Fundację FIRST wystartowała 29 października br.

Gimnazjalisto, wyloguj się!

„Wyloguj się do życia” to ogólnopolski projekt społeczny poruszający temat uzależnienia od Internetu i komputera skierowany do polskich gimnazjalistów. Akcja ruszy w drugiej połowie października z inicjatywy Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST. Do kampanii przyłączyli się artyści, m.in. Wojtek „Sokół” Sosnowski, jeden z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych raperów wśród młodych ludzi.

Październik Miesiącem Cyberbezpieczeństwa w Europie

Już po raz drugi w październiku trwa akcja Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. To kampania edukacyjna realizowana w 28 krajach z całej Europy z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). Jej celem jest popularyzacja wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz promocja bezpiecznego korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii IT w domu, pracy czy w szkole. Kampania jest kierowana zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci.
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl