Menu

Gimnazjalisto, wyloguj się!

Gimnazjalisto, wyloguj się!

„Wyloguj się do życia” to ogólnopolski projekt społeczny poruszający temat uzależnienia od Internetu i komputera skierowany do polskich gimnazjalistów. Akcja ruszy w drugiej połowie października z inicjatywy Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST. Do kampanii przyłączyli się artyści, m.in. Wojtek „Sokół” Sosnowski, jeden z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych raperów wśród młodych ludzi.

Celem akcji jest uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Start projektu „Wyloguj się do życia” przewidziano na drugą połowę października. Organizatorzy planują także konferencję prasową, której transmisja internetowa pozwoli nauczycielom oraz wszystkim zainteresowanym śledzenie przebiegu spotkania.

W pierwszym etapie kampanii skierowanym do jednej z najbardziej zagrożonych grup – uczniów gimnazjów - powstanie film edukacyjny, który trafi do szkół w całej Polsce. Jego skrócona wersja będzie dostępna w Internecie. Film ma być bazą do przeprowadzania w szkołach lekcji wychowawczej na temat uzależnienia od sieci i komputera oraz konkursu na komiks inspirowany tą tematyką. 

Całość jest na bieżąco konsultowana merytorycznie z psychoterapeutami i terapeutami uzależnień. Ambasadorem projektu jest raper Wojtek „Sokół” Sosnowski, który jest również współtwórcą koncepcji filmu i gra w nim jedną z ról.

Do udziału w tworzeniu scenariusza zostali zaproszeni także Jakub Żulczyk, pisarz i dziennikarz, oraz Kuba Łubniewski, zdobywca Fryderyka i nagrody za najlepszy scenariusz do teledysku grupy WWO „W aucie”, który w kampanii „Wyloguj się do życia” pełni rolę reżysera i głównego operatora. Nad produkcją filmu czuwa dom produkcyjny Film Produkcja.

W ramach kampanii uczniowie szkół gimnazjalnych, które wesprą projekt, będą mogli wziąć udział w konkursie. Ich zadaniem będzie stworzenie komiksu, który najciekawiej zobrazuje temat przeciwdziałania uzależnieniom od komputera i Internetu. Po przeprowadzeniu przez Jury wstępnej selekcji internauci będą mogli zadecydować i nagrodzić najlepszy komiks, głosując na oficjalnej platformie komunikacyjnej projektu - www.wylogujsie.org, gdzie już wkrótce znajdą się wszystkie aktualne informacje.

Więcej informacji można znaleźć na uruchomionym już profilu akcji na Facebooku (https://www.facebook.com/Wyloguj).

Projekt Wyloguj się do życia jest realizowany z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i realizowany jest we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Serwis www.uzaleznienie.com.pl jest patronem medialnym. 

Opracowano na podstawie informacji Fundacji FIRST
fot. Fundacja FIRST

5 komentarze
 • Alo87
  Alo87 wtorek, 26, listopad 2013 19:32 Link do komentarza

  Każdy ma wolność wyboru, ja osobiście raz siedze jednego dnia 5 godzin na kompie, a raz w ogóle. Przesada z kampanią. Jeżeli ktoś wierzy internetom i tym co głoszą powinien udać się na terapie. Ja mam do tego dystans i wiem, że raz moge sobie dłużej posiedzieć i nie mówię, żę jestem uzależniony ( czasem nawet po 10godzin). Dziękuje, pozdrawiam

  Raportuj
 • PozytywniePRO
  PozytywniePRO środa, 06, listopad 2013 10:40 Link do komentarza

  Świetna akcja;)) Mam nadzieje, że będzie wiecej takich akcji, które wyrwą ludzi ze świata iluzji. Z uzależnieniami od ICT (komputera, Internetu) oraz TV związane z otyłością. Sam odpowiedz sobie na pytanie ile razy ogladając cos na TV lub komputerze podjadałeś coś lub zamówileś coś do jedzenia do domu??

  Raportuj
 • Justin
  Justin czwartek, 31, październik 2013 20:43 Link do komentarza

  Bardzo podoba mi się ta akcja! Świetnie, że ktoś taki działa i chce pomóc w tak słusznej sprawie. Naprawdę zatracamy się dziś w Internecie... Pozdrawiam

  Raportuj
 • SEBAN
  SEBAN wtorek, 29, październik 2013 21:53 Link do komentarza

  CZEMU MAMY WAS SŁUCHAĆ ? KIM WY JESTEŚCIE ? NIK Z WAS SIE NAWET NIE PRZEDSTAWIŁ - NO SOKOŁA MOŻNA WYGOOGLOWAC ;) .........DZIWNE

  Raportuj
 • Mati_1998
  Mati_1998 wtorek, 29, październik 2013 11:46 Link do komentarza

  lubie siedziec przed komputerem bo fajnie jest wtedy

  Raportuj
Skomentuj
powrót na górę
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl