Menu

Rozrywka i rozwój czy uzależniająca izolacja?

Gry komputerowe to wszechdostępna rozrywka dla każdego. Grać można zarówno offline, jak i online. Z tej formy zabawy najczęściej korzysta młodzież, co niejednokrotnie jest powodem do zmartwień rodziców oraz pedagogów. Coraz częściej mówi się o nadużywaniu gier przez dzieci, co może prowadzić do uzależnienia.

W niewoli Internetu

Nadużywanie Internetu przez młodzież w Polsce stanowi poważny problem. Młodzi często postrzegają surfowanie po sieci jako ucieczkę od rzeczywistości, dlatego stosują rozmaite sposoby, aby usprawiedliwiać lub przekonywać innych o racji swojego zachowania. W zależności od tego, ile czasu spędzają w sieci, a ile poza nią, wyróżniono cztery typy intensywnych użytkowni­ków Internetu.

Cyberseks i seksoholizm, czyli o poszukiwaniu miłości w sieci

O cyberseksie i seksoholizmie rozmawiają dr med. Bohdan T. Woronowicz ze swoją córką - Dorotą Woronowicz, psycholog, absolwentką Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

O destrukcyjnym wpływie sieci

Internet może mieć silny i destrukcyjny wpływ na rozwój młodego człowieka. Sygnałami ostrzegawczymi mogą być: surfowanie w sieci więcej czasu niż się zamierzało, sprawdzanie poczty elektronicznej przed wykonaniem pozostałych zadań, czy nawet powtarzane w duchu „jeszcze tylko chwilkę”. W rankingu europejskim Polska znajduje się na trzecim miejscu pod względem liczby osób dysfunkcyjnie korzystających z Internetu.

Siecioholizm plagą XXI wieku

Dynamiczny rozwój techniki komputerowej i zaangażowanie coraz większej liczby osób w korzystanie z komputera i sieci powoduje lawinowe narastanie problemów z tym związanych oraz szybki wzrost liczby osób uzależnionych od komputera i sieci. Szczególnie dotyczy to dzieci i młodzieży. Ten rodzaj uzależnienia stanie się prawdopodobnie jedną z plag XXI wieku i chyba jest tylko kwestią…
Napisz do nas!
Na pytania naszych Czytelników odpowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz.
Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Odpowiedzi będą publikowane anonimowo na stronach portalu.
Przesłane w formularzu dane pozostają do wiadomości Redakcji.
Wyrażam zgodę na publikację w serwisie UZALEŻNIENIE.com.pl