Pod koniec lutego w Warszawie rusza cykl grupowych zajęć edukacyjno-rozwojowych dla matek wychodzących z uzależnienia od alkoholu. Warsztaty organizuje Ośrodek Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży “PĘPEK” Fundacji ETOH. Spotkania te będą świetną okazją do wymiany doświadczeń i rozwijania kompetencji rodzicielskich w bezpiecznej atmosferze. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program skierowany jest do kobiet, które leczą się z alkoholizmu i mają za sobą co najmniej 8-miesięczny okres abstynencji. Zajęcia rozpoczynają się 25 lutego br. i potrwają do grudnia 2014 (z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej w sierpniu). Spotkania będą się odbywać w każdy ostatni wtorek miesiąca w godzinach 18:15-20:30. Do grupy można będzie również dołączyć w kolejnych miesiącach.

Celem warsztatów jest m.in. rozwijanie umiejętności psychologicznych i wychowawczych, a także wsparcie w procesie wychowywania dziecka oraz odbudowanie zdrowego wzorca matki opartego na zaufaniu i braku poczucia winy. Program zajęć kładzie duży nacisk również na rozwój osobisty uczestniczek – wzmocnienie poczucia własnej wartości, rozwijanie umiejętności budowania dobrych relacji z innymi ludźmi, odkrywanie własnego potencjału i możliwości twórczych oraz zdobycie umiejętności ochrony siebie i swoich praw w różnych sytuacjach życiowych. Dla chętnych projekt obejmuje także indywidualne konsultacje psychologiczne. Grupę poprowadzi Beata Kurowska, terapeutka Ośrodka „PĘPEK”.

Aby zapisać się na warsztaty należy zadzwonić pod numer tel. 22 828 21 99 – uczestnictwo w grupie jest możliwe po zakwalifikowaniu przez osobę prowadzącą.

Program finansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Opracowano na podstawie informacji Ośrodka Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży “PĘPEK”.
fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *