Fundacja EY, PARPA i poradnia psychologiczna ITEM zapraszają na konferencję „Zrozumieć Dziecko z FAS/FASD – kontekst medyczny, psychologiczny i społeczny”, która odbędzie się 29 maja w Wiązownej k/Warszawy. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Dzieci z FASD doznają uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, co skutkuje trudnościami w zakresie rozwoju poznawczego oraz rozumienia sytuacji społecznych. Spektrum zmian może być niewielkie lub bardzo rozległe, a brak pomocy często oznacza regres w zakresie rozwoju dziecka.

Podczas konferencji zostaną przedstawione trzy ujęcia diagnozy i pomocy dziecku z FAS:

  • medyczne, dotyczące dzieci z FAS/FASD jako wyzwania w opiece medycznej,
  • psychologiczne, obejmujące funkcjonowanie dzieci z FAS,
  • społeczne, czyli jak budować system wsparcia w środowiskach dla dzieci z FAS.

Konferencja jest skierowana do specjalistów pracujących z dziećmi i rodziną (psychologów, psychiatrów, pediatrów, nauczycieli), przedstawicieli administracji samorządów (pracowników PCPR, OPS), pracowników zajmujących się prawem rodzinnym i opiekuńczym (sędziów, kuratorów, adwokatów) oraz przedstawicieli organizacji wspierających rodzinę.

Wydarzenie odbędzie się 29 maja br. o godz. 9.00 w Hotelu BRANT, Majdan 80C w Wiązownej k/Warszawy (trasa na Lublin). Udział w konferencji jest bezpłatny, natomiast uczestnicy samodzielnie pokrywają koszty przejazdu i ewentualnego noclegu.

Rejestracja trwa do 16 maja. Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.

Więcej informacji w komunikacie organizacyjnym.

Opracowano na podstawie informacji Fundacji EY.

fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *