23 sierpnia br. na terenie Pól Marsowych we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie społeczno-kulturalne „Gdy jedzenie staje się wyzwaniem”, którego organizatorem jest Fundacja Przyjaciół Dobrych Inicjatyw. Celem akcji jest zmiana postrzegania chorób z kręgu zaburzeń odżywiania, m.in. poprzez przeprowadzanie warsztatów, paneli dyskusyjnych, wykładów oraz organizację wystawy. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

W dzisiejszym społeczeństwie zaburzenia odżywiania są tematem tabu, dlatego Fundacja – poprzez organizację projektów kulturalnych – pragnie przybliżyć ich prawdziwy, a zarazem skomplikowany i wielopłaszczyznowy obraz. „Gdy jedzenie staje się wyzwaniem” będzie pierwszą tego typu akcją w Polsce, która w tak obszerny sposób porusza to trudne zagadnienie.

W ramach wydarzenia odbędzie się kilkanaście projektów kulturalnych, których celem jest ukazanie prawdziwego oblicza chorób, takich jak anoreksja czy bulimia. Będą to m.in.:

  • pierwsza w kraju wystawa przedstawiająca sylwetki kobiet, które po wielu latach choroby mogą powiedzieć, że wygrały;
  • panel dyskusyjny z udziałem psychologa, a także osób, które chorowały na zaburzenia odżywiania;
  • wykłady psychologów, dietetyka oraz instruktora jogi;
  • warsztaty budujące samoświadomość ciała i własnego ja.

Akcja będzie miała miejsce 23 sierpnia br. na Polach Marsowych we Wrocławiu, w godzinach: 11.00 – 16.30. Wstęp bezpłatny.

Portal Uzależnienie.com.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Oprac. na podst. informacji prasowej Fundacji Przyjaciół Dobrych Inicjatyw 

fot. iStock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *