„Szkolenia dla studentów – uzależnienia behawioralne” to program stworzony przez Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN skierowany do studentów medycyny i innych kierunków mających zastosowanie w ochronie zdrowia (psychologia, pedagogika, pielęgniarstwo, praca socjalna). Warsztaty odbędą się w czerwcu br. w Warszawie. Udział w nich jest bezpłatny.

Uczestnicy warsztatów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu tematyki uzależnień behawioralnych – od hazardu, komputera, Internetu, zakupów, pracy i seksu. Program 30 godzin szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

  • Podstawowe informacje o uzależnieniach behawioralnych – definicje, klasyfikacje, nazewnictwo;
  • Diagnoza – rozpoznawanie charakterystycznych faz rozwoju problemu;
  • Strategie i metody profilaktyki;
  • Wczesna interwencja, leczenie, interwencja kryzysowa;
  • Profilaktyka nawrotów;
  • Praca z rodziną i bliskimi osób uzależnionych;
  • Współwystępowanie uzależnień behawioralnych z innymi uzależnieniami.

Podczas szkolenia studenci nabędą umiejętności konstruowania programów profilaktycznych, a także poznają praktyczne metody diagnozy i leczenia poszczególnych uzależnień oraz pracy z rodziną i bliskimi osób uzależnionych.

Zajęcia odbędą się w terminach: 20 czerwca w godz. 16.00-20.30, 21 czerwca w godz. 9.00 -18.00 oraz 22 czerwca w godz. 9.00-17.30 w Punkcie Konsultacyjnym Stowarzyszenia KARAN, przy ul. Targowej 63/4 w Warszawie.

Aby zapisać się na warsztaty należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://karan.pl/files/?id_plik=242 na adres: szkolenia@karan.pl .

Więcej informacji: http://karan.pl/index/?id=da8ce53cf0240070ce6c69c48cd588ee

Opracowano na podstawie informacji Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN

Fot. KARAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *