W czwartek 4 lipca, w parku Agrykola w Warszawie podczas inauguracji „Lata w mieście”, ruszyła akcja „Sieciaki na Wakacjach”. W tegorocznym cyklu pikników poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z Internetu weźmie udział kilkanaście tysięcy dzieci. 

Kolejne pikniki odbędą się w Starachowicach, Białymstoku i Okunince. Akcja, trwająca już od 2006 roku, jest organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Orange.

W trakcie pikników, których celem jest edukacja poprzez zabawę, dzieci w wieku 4-12 lat uczą się, jak unikać zagrożeń w Internecie oraz jak sobie z nimi radzić. Poznają netykietę oraz zasady bezpiecznego surfowania po sieci. Dowiadują się też, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Wzorem ubiegłych lat, na potrzeby pikników przygotowano bogatą ofertę edukacyjną. Młodzi internauci biorący udział w zabawie zdobywają wiedzę o bezpieczeństwie w Internecie, a biorąc udział w konkursach – otrzymują atrakcyjne materiały edukacyjne oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji.

Jak w ubiegłym roku, organizatorzy zachęcają lokalnych partnerów do organizacji zajęć edukacyjnych, (pikniki, warsztaty, spotkania) w oparciu o bezpłatne pakiety dostarczone przez Fundację Dzieci Niczyje.

Pikniki edukacyjne przygotowane przez ekipę Sieciaków odbędą się w:

  • Warszawie (Park Agrykola) – 4 lipca,
  • Starachowicach – 7 lipca, 
  • Białymstoku – 13 lipca,
  • Okunince – 20 lipca.

Wszelkie informacje na temat działań w ramach akcji „Sieciaki na Wakacjach” można znaleźć na stronie www.sieciakinawakacjach.fdn.pl. Tam również jest dostępny spis planowanych imprez edukacyjnych organizowanych przez lokalnych partnerów oraz formularz pozwalający na zamówienie pakietu edukacyjnego, na podstawie którego można samodzielnie poprowadzić imprezę dla dzieci.

Kampania realizowana jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Opracowano na podstawie informacji Fundacji Dzieci Niczyje
fot. plakat kampanii „Sieciaki na Wakacjach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *