Między 11 a 17 grudnia każdy będzie miał okazję zagłosować na najlepsze jego zdaniem prace konkursowe – przygotowane przez gimnazjalistów z całej Polski komiksy rozwijające hasło „Wyloguj się do życia”. Konkurs jest częścią projektu społecznego, którego celem jest uświadamianie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i Internetu. Ponad 150 komiksów wykonanych różnymi technikami plastycznymi można już zobaczyć w internetowej galerii, znajdującej się na oficjalnej platformie komunikacyjnej projektu: www.wylogujsie.org. To internauci zdecydują, które prace przejdą do drugiego etapu konkursu. 

Prace konkursowe miały w ciekawy sposób pokazywać, że Internet, chociaż jest niezbędny w codziennym życiu, może uzależniać, a niekontrolowane korzystanie z niego – prowadzić do izolacji i osamotnienia. Do udziału w rywalizacji o nagrodę – trzydniową wycieczkę w Polsce dla całej klasy – zgłoszono 158 komiksów. Jak informuje organizator, nie brakuje wśród nich prac tworzonych przy pomocy klasycznych technik plastycznych (ołówek, kredki, farby), ale wiele klas zdecydowało się wykorzystać grafikę komputerową, kolaż zdjęć czy wyklejane elementy.

Głosowanie internetowe, które rozpoczyna się 11 grudnia, potrwa do wtorku 17 grudnia (do godziny 12:00). Na każdą pracę, z jednego adresu IP, można oddać jeden głos na dobę. Pięć komiksów z największą liczbą głosów internautów, zostanie ocenionych przez Jurorów, którzy ostatecznie wyłonią zwycięzcę. Jury weźmie pod uwagę nie tylko jakość wykonania i pomysłowość, ale też zaangażowanie twórców oraz pracę zespołową. Werdykt zostanie ogłoszony 18 grudnia.

Konkurs jest częścią organizowanej przez Fundację Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST akcji „Wyloguj się do życia”. Projekt ma uświadomić rosnące zagrożenie uzależnieniem od komputera i Internetu, promować racjonalne korzystanie z tych narzędzi i zachęcać do zachowania równowagi w funkcjonowaniu w rzeczywistości realnej i wirtualnej. W połowie listopada do ponad 7,5 tys. szkół gimnazjalnych w całej Polsce zostały wysłane pakiety z materiałami edukacyjnymi, zaproszeniem do udziału w konkursie oraz filmem nakręconym specjalnie na potrzeby projektu we współpracy z artystami i profesjonalistami. Dzień wyboru najlepszego komiksu – 18 grudnia – będzie również datą premiery filmu „Wyloguj się do życia” na oficjalnym kanale YouTube.

Projekt Wyloguj się do życia jest finansowany z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i realizowany we współpracy
z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Serwis www.uzaleznienie.com.pl jest patronem medialnym akcji.

Opracowano na podstawie informacji prasowej Fundacji FIRST

Zdjęcie pochodzi z planu zdjęciowego filmu nakręconego na potrzeby kampanii „Wyloguj się do życia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *