Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN zaprasza studentów i absolwentów do udziału w programie „Uzależnienia behawioralne – szkolenia dla studentów”. Warsztaty odbędą się w czerwcu i lipcu br. w Rzeszowie. Udział w nich jest nieodpłatny.

Szkolenie w formie warsztatów będzie dotyczyć tematyki uzależnień behawioralnych – od hazardu, komputera, Internetu, zakupów, pracy i seksu. Uczestnicy nabędą umiejętności konstruowania programów profilaktycznych, zapoznają się z metodami diagnozy poszczególnych uzależnień, specyfiką ich nawrotów, a także poznają praktyczne metody leczenia poszczególnych uzależnień oraz pracy z rodziną i bliskimi osób uzależnionych. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach.

Szkolenie składa się z 30 godzin dydaktycznych i obejmuje następujące zagadnienia:

  • Podstawowe informacje – definicje, nazewnictwo
  • Profilaktyka uzależnień
  • Diagnoza – różne metody rozpoznawania charakterystycznych faz rozwoju problemu;
  • Leczenie uzależnień behawioralnych, wczesna interwencja, interwencja kryzysowa;
  • Profilaktyka nawrotów;
  • Współwystępowanie uzależnień behawioralnych z innymi uzależnieniami.

Spotkania odbędą się w Centrum Rozwoju Osobowości „KARAN”, przy ul. Szopena 17 w Rzeszowie, w terminach: 30 czerwca oraz 1, 14, 15 lipca br. Udział w programie jest nieodpłatny.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać zgłoszenie na adres: karan.rzeszow@op.pl do dn. 24 czerwca br. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: karan.rzeszow@op.pl lub pod nr tel. 792-777-498.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Opracowano na podst. informacji Stowarzyszenia KARAN

fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *