„Wyloguj się do życia” to ogólnopolski projekt społeczny poruszający temat uzależnienia od Internetu i komputera skierowany do polskich gimnazjalistów. Akcja ruszy w drugiej połowie października z inicjatywy Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST. Do kampanii przyłączyli się artyści, m.in. Wojtek „Sokół” Sosnowski, jeden z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych raperów wśród młodych ludzi.

Celem akcji jest uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Start projektu „Wyloguj się do życia” przewidziano na drugą połowę października. Organizatorzy planują także konferencję prasową, której transmisja internetowa pozwoli nauczycielom oraz wszystkim zainteresowanym śledzenie przebiegu spotkania.

W pierwszym etapie kampanii skierowanym do jednej z najbardziej zagrożonych grup – uczniów gimnazjów – powstanie film edukacyjny, który trafi do szkół w całej Polsce. Jego skrócona wersja będzie dostępna w Internecie. Film ma być bazą do przeprowadzania w szkołach lekcji wychowawczej na temat uzależnienia od sieci i komputera oraz konkursu na komiks inspirowany tą tematyką. 

Całość jest na bieżąco konsultowana merytorycznie z psychoterapeutami i terapeutami uzależnień. Ambasadorem projektu jest raper Wojtek „Sokół” Sosnowski, który jest również współtwórcą koncepcji filmu i gra w nim jedną z ról.

Do udziału w tworzeniu scenariusza zostali zaproszeni także Jakub Żulczyk, pisarz i dziennikarz, oraz Kuba Łubniewski, zdobywca Fryderyka i nagrody za najlepszy scenariusz do teledysku grupy WWO „W aucie”, który w kampanii „Wyloguj się do życia” pełni rolę reżysera i głównego operatora. Nad produkcją filmu czuwa dom produkcyjny Film Produkcja.

W ramach kampanii uczniowie szkół gimnazjalnych, które wesprą projekt, będą mogli wziąć udział w konkursie. Ich zadaniem będzie stworzenie komiksu, który najciekawiej zobrazuje temat przeciwdziałania uzależnieniom od komputera i Internetu. Po przeprowadzeniu przez Jury wstępnej selekcji internauci będą mogli zadecydować i nagrodzić najlepszy komiks, głosując na oficjalnej platformie komunikacyjnej projektu – www.wylogujsie.org, gdzie już wkrótce znajdą się wszystkie aktualne informacje.

Więcej informacji można znaleźć na uruchomionym już profilu akcji na Facebooku (https://www.facebook.com/Wyloguj).

Projekt Wyloguj się do życia jest realizowany z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i realizowany jest we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Serwis www.uzaleznienie.com.pl jest patronem medialnym. 

Opracowano na podstawie informacji Fundacji FIRST
fot. Fundacja FIRST

Komentarze

Alo872013-11-26 18:32:53

Każdy ma wolność wyboru, ja osobiście raz siedze jednego dnia 5 godzin na kompie, a raz w ogóle. Przesada z kampanią. Jeżeli ktoś wierzy internetom i tym co głoszą powinien udać się na terapie. Ja mam do tego dystans i wiem, że raz moge sobie dłużej posiedzieć i nie mówię, żę jestem uzależniony ( czasem nawet po 10godzin). Dziękuje, pozdrawiam

PozytywniePRO2013-11-06 09:40:38

Świetna akcja;)) Mam nadzieje, że będzie wiecej takich akcji, które wyrwą ludzi ze świata iluzji. Z uzależnieniami od ICT (komputera, Internetu) oraz TV związane z otyłością. Sam odpowiedz sobie na pytanie ile razy ogladając cos na TV lub komputerze podjadałeś coś lub zamówileś coś do jedzenia do domu??

Justin2013-10-31 19:43:18

Bardzo podoba mi się ta akcja! Świetnie, że ktoś taki działa i chce pomóc w tak słusznej sprawie. Naprawdę zatracamy się dziś w Internecie... Pozdrawiam

SEBAN2013-10-29 20:53:13

CZEMU MAMY WAS SŁUCHAĆ ? KIM WY JESTEŚCIE ? NIK Z WAS SIE NAWET NIE PRZEDSTAWIŁ - NO SOKOŁA MOŻNA WYGOOGLOWAC ;) .........DZIWNE

Mati_19982013-10-29 10:46:13

lubie siedziec przed komputerem bo fajnie jest wtedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *