Oficjalnie wystartowała właśnie ogólnopolska kampania społeczna WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA… a robi się to tak! poświęcona problemowi uzależnienia od komputera i Internetu wśród młodzieży. 

 

Projekt realizowany przez Fundację Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji pod nazwą Wyloguj się do życia, która uświadamiała, że zagrożenie uzależnieniem od Internetu wśród młodzieży staje się istotnym problemem społecznym (prawie 40% młodzieży w wieku gimnazjalnym czuje się sobą bardziej online niż w bezpośrednich kontaktach z ludźmi, źródło: EU Kids Online 2011). Zadaniem startującej w tym roku kampanii jest pokazanie ryzyka, jakie niesie ze sobą nadmierne i niekontrolowane korzystanie z sieci, przy jednoczesnym zachęceniu młodzieży do szukania alternatyw poza światem wirtualnym oraz łączenia jednego z drugim w konstruktywny i mądry sposób.

Jednym z powodów wielogodzinnego surfowania w Internecie wskazywanym przez młodzież jest szukanie wrażeń, adrenaliny, przeżyć. Dlatego zachęcając w kampanii do „wylogowania się” autorzy skoncentrowali się na tym, co ma największą szansę konkurowania z atrakcjami oferowanymi przez sieć i jest oceniane przez młodzież, jako wzbudzające wiele pozytywnych emocji – czyli przede wszystkim SPORT i MUZYKA. Wśród wielu gatunków muzyki hip-hop trafia do największej liczby młodych ludzi. Potwierdziła to pierwsza edycja kampanii, w której obecność znanego rapera Sokoła (honorowego ambasadora) pozwoliła dotrzeć do ogromnej grupy osób (ponad 1 000 000 odsłon na Youtube, 7 500 szkół, szczegółowe wyniki akcji: www.fundacja-first.com).

Wyloguj sie do zycia a robi sie to tak-3Także i tym razem do projektu zaproszeni zostali raperzy, w kampanii wezmą udział między innymi Ten Typ Mes, Stasiak i Pjus (2cztery7). Sport reprezentować będą międzynarodowe gwiazdy piłki nożnej: Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski – którzy podobnie jak wszyscy muzycy – zgodzili się zostać honorowymi ambasadorami kampanii. Każdy z ambasadorów (pierwszej i drugiej edycji), choć na co dzień jak większość z nas korzysta z dobrodziejstw Internetu – znajduje w swoim życiu czas na spotkania z przyjaciółmi i realizację własnych pasji: muzyki, sportu. Kampania ma zachęcić do łączenia tych „dwóch światów” w mądry sposób, co pozwala uchronić się przed uzależnieniem.

Więcej informacji na: www.wylogujsie.org oraz www.facebook.com/wyloguj
S
erwis Uzależnienie.com.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Opracowano na podstawie informacji Fundacji FIRST

Fot. Fundacja FIRST

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *