Stowarzyszenie Katolickie Ruch Antynarkotyczny KARAN organizuje szkolenie „Kompendium Wiedzy Profilaktycznej”, które odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia br. w Warszawie. Oferta skierowana jest do studentów kierunków medycznych oraz związanych z ochroną zdrowia (m.in. psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, pielęgniarek). Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Program zajęć obejmuje 30 godzin dydaktycznych w formie wykładowo–warsztatowej. Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej oraz praktycznych kompetencji z zakresu uzależnień behawioralnych. Wiedza ta może być pomocna w realizacji programów profilaktycznych oraz pracy z osobami narażonymi na uzależnienia behawioralne.

W trakcie wykładów zostaną poruszone takie tematy, jak: kryteria diagnostyczne uzależnień chemicznych i behawioralnych, specyfika rozwoju i rozpoznawanie objawów poszczególnych uzależnień behawioralnych, wczesna interwencja, zastosowanie dialogu motywującego, regulacje prawne w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom, zapobieganie nawrotom itd.

Dokładny termin szkolenia to: 29 listopada (piątek) w godz. 16.00-20.00, 30 listopada (sobota) w godz. 9.00-18.00 oraz 1 grudnia (niedziela) w godz. 9.00-18.00. Zajęcia odbędą się w Punkcie Konsultacyjnym Stowarzyszenia KARAN przy ul. Targowej 63/4 w Warszawie. 

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wysłać formularz zgłoszeniowy pocztą elektroniczną do dnia 26 listopada 2013 r. na adres e-mail: szkolenia@karan.pl. Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony www.karan.pl.

Szkolenie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych w ramach realizacji zadania „Kompendium Wiedzy Profilaktycznej”. Szczegółowe informacje o zajęciach dostępne są pod numerem tel.: (22) 670 05 49.

Opracowano na podstawie informacji Stowarzyszenia Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego KARAN.
fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *