Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Joker” zaprasza do udziału w lubuskiej konferencji „Uzależnienia behawioralne – nowe wyzwania”, która odbędzie się 29 listopada w Gorzowie Wielkopolskim. Konferencja jest przeznaczona dla osób zainteresowanych podjęciem dyskusji na temat zagrożeń związanych z hazardem oraz innymi uzależnieniami behawioralnymi w regionie, a także ma na celu zdefiniowanie potrzeb i kierunków działań w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniom czynnościowym. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Podczas konferencji dr Bernadeta Lelonek-Kuleta opowie m.in. o istocie uzależnień czynnościowych, ich leczeniu (podejściu poznawczym i technikach behawioralnych) oraz przedstawi najnowsze badania dotyczące patologicznego hazardu. Magdalena Kotyza wygłosi wykład „Praktyczne doświadczenia w pracy z osobami uzależnionymi czynnościowo na podstawie Programu Pik oraz Pik ver. 2.0”. Z kolei zjawisko uzależnień behawioralnych w województwie lubuskim zaprezentuje przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Na koniec przewidziano również panel seminaryjno-dyskusyjny dotyczący zagrożeń związanych z hazardem i innymi uzależnieniami behawioralnymi w województwie lubuskim, którego celem będzie także zdefiniowanie potrzeb i kierunków działań w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniom w tym regionie.

Konferencja odbędzie się 29 listopada br. w hotelu Gracja w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Gen. Jarosława Dąbrowskiego 20 B. Zgłoszenia należy kierować na adres stowarzyszeniejoker@interia.pl. Pozostałe informacje są dostępne pod nr telefonu: 606376646.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w konferencji będzie decydować kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają wyżywienie w trakcie konferencji, natomiast uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu.

Konferencja współfinansowana jest ze Środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Opracowano na podstawie informacji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Joker”
fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *