23 sierpnia br. na terenie Pól Marsowych we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie społeczno-kulturalne „Gdy jedzenie staje się wyzwaniem”, którego organizatorem jest Fundacja Przyjaciół Dobrych Inicjatyw. Celem akcji jest zmiana postrzegania chorób z kręgu zaburzeń odżywiania, m.in. poprzez przeprowadzanie warsztatów, paneli dyskusyjnych, wykładów oraz organizację wystawy. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

 

W dzisiejszym społeczeństwie zaburzenia odżywiania są tematem tabu, dlatego Fundacja – poprzez organizację projektów kulturalnych – pragnie przybliżyć ich prawdziwy, a zarazem skomplikowany i wielopłaszczyznowy obraz. „Gdy jedzenie staje się wyzwaniem” będzie pierwszą tego typu akcją w Polsce, która w tak obszerny sposób porusza to trudne zagadnienie.

W ramach wydarzenia odbędzie się kilkanaście projektów kulturalnych, których celem jest ukazanie prawdziwego oblicza chorób, takich jak anoreksja czy bulimia. Będą to m.in.:

  • pierwsza w kraju wystawa przedstawiająca sylwetki kobiet, które po wielu latach choroby mogą powiedzieć, że wygrały;
  • panel dyskusyjny z udziałem psychologa, a także osób, które chorowały na zaburzenia odżywiania;
  • wykłady psychologów, dietetyka oraz instruktora jogi;
  • warsztaty budujące samoświadomość ciała i własnego ja.

Akcja będzie miała miejsce 23 sierpnia br. na Polach Marsowych we Wrocławiu, w godzinach: 11.00 – 16.30. Wstęp bezpłatny.

Portal Uzależnienie.com.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Oprac. na podst. informacji prasowej Fundacji Przyjaciół Dobrych Inicjatyw

fot. iStock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *