Uzależnienia behawioralne, takie jak hazard i zakupoholizm, nie wiążą się z zażywaniem żadnych substancji psychoaktywnych, a mimo to przynoszą ogromne szkody i dotyczą coraz większej liczby osób w każdym wieku. Klinika Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa wychodzi naprzeciw tym, którzy borykają się z tego typu nałogami, oferując im szereg bezpłatnych turnusów, sesji oraz warsztatów terapeutycznych. 

 

„Stawką jest życie” to projekt 6-tygodniowej bezpłatnej terapii dla osób uzależnionych od hazardu, w ramach którego Klinika Wolmed zaprasza na zajęcia indywidualne, grupowe, poradnictwo rodzinne, konsultacje prawne i ekonomiczne oraz trening sportowy. Uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie i noclegi w Klinice. Turnusy terapeutyczne będą realizowane w następujących terminach: 5.05-14.06, 8.09-18.10, 10.11-20.12.2014.

W ramach projektu „Idź z nami w dobrym kierunku” Klinika będzie realizowała:

  •      bezpłatne sesje wsparcia terapeutycznego,
  •      grupowe warsztaty wsparcia dla osób uzależnionych od hazardu bądź zakupów,
  •      grupowe warsztaty rozwoju osobistego skierowane również do rodzin.

Pacjenci i ich rodziny będą mogli także skorzystać z bezpłatnych porad radcy prawnego i ekonomisty. Projekt jest realizowany w Poradni Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie.

Szczegółowe informacje dotyczące programów dostępne są pod numerem telefonu: 44 635-63-03.

Projekty „Stawką jest życie” i „Idź z nami w dobrym kierunku” potrwają od marca do grudnia 2014 i są realizowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w ramach programu Ministra Zdrowia.

Opracowano na podstawie informacji Kliniki Wolmed
fot. iStock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *