Warszawiacy, którzy mają problemy alkoholowe i są osobami niesłyszącymi lub głuchymi mogą otrzymać wsparcie z zmianie szkodliwych zachowań alkoholowych! Bezpłatna pomoc prowadzona jest w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym przy ul. Kruczej. Pomocy udzielają terapeuci, którzy posługują się językiem migowym.

 

W Warszawie powstała oferta wsparcia dla osób głuchych i niedosłyszących, które mają problemy alkoholowe. Terapeuci, którzy udzielają pomocy są niesłyszący i posługują się językiem migowym (PJM/SJM). Mają oni za sobą wiele godzin szkolenia w zakresie udzielania wsparcia osobom z problemem alkoholowym i nadal pracują pod ciągłą superwizją doświadczonego specjalisty psychoterapii uzależnień. Zapisy na spotkania z niesłyszącymi terapeutami prowadzone są telefonicznie pod numerem telefonu: 601 436 000 lub mailowo: zapisy@pa-nieslyszacy.info. Pomoc jest organizowana przy punkcie informacyjno-konsultacyjnym dla dzielnicy Warszawa Śródmieście przy ul. Kruczej 6/14a. Punkt jest otwarty w następujących godzinach:

  • poniedziałek godz. 16.00-20.00
  • wtorek godz. 12.00-16.00
  • środa godz. 14.00-16.00
  • czwartek godz. 15.00-20.00
  • piątek godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-20.00

Uruchomienie oferty wsparcia w zmianie szkodliwych zachowań dla osób głuchych i niedosłyszących jest zorganizowane przy merytorycznej i finansowej współpracy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Polskiego Związku Głuchych. Pomoc jest udzielana bezpłatnie.

Opracowano na podstawie informacji www.pa-nieslyszacy.info
f
ot. iStock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *