Ruszyła kampania „Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!” realizowana przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Trzeźwy kierowca”. 

Akcja ma na celu propagowanie trzeźwości u kierowców pojazdów i jest skierowana do osób towarzyszących, które mogą mieć duży wpływ na pijanych kolegów, przyjaciół, partnerów, którzy lekkomyślnie i bez zastanowienia podejmują decyzję o kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwym. Sytuacje takie mają często miejsce podczas imprez, spotkań towarzyskich, rodzinnych – wskazuje na to zwiększona częstotliwość wypadków podczas weekendów. 

W ramach kampanii w Internecie pojawił się spot wideo w formie viralu, powstał także specjalny fanpage na portalu Facebook, na którym będą przekazywane informacje dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz informacje na temat wpływu alkoholu na kierowcę, konsekwencji karnych, sposobów interwencji oraz dobrych praktyk asertywnego zachowania. W klubach i dyskotekach są eksponowane plakaty, a na dystrybutorach 30 stacji benzynowych w regionie pojawiły się specjalne naklejki z hasłem „Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!”.

„Trzeźwy kierowca” to program prewencyjno-profilaktyczny na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przyjęty do realizacji w roku 2014 przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego. Kampania rozpoczęła się pod koniec czerwca 2014 r. i będzie trwała przez okres wakacyjny na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Oprac. na podst. informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Fot. mat. prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *