Katedra Neuropsychologii Klinicznej Collegium Medicum wraz z Moneopharma Group zapraszają na spotkanie „Mózg w Mózgu”, które odbędzie się 14 marca 2014 roku w bydgoskim klubie Mózg. Tematem wykładu i dyskusji będzie szeroko pojęty wpływ substancji psychoaktywnych na mózg człowieka. Wstęp bezpłatny.

 

Celem spotkania jest przybliżenie osiągnięć współczesnej wiedzy naukowej na temat działania używek na mózg człowieka, wyjaśnienie mechanizmów uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz ich wpływu na najważniejsze obszary funkcji poznawczych, jak myślenie, pamięć, koncentracja, podejmowanie decyzji, emocje.

Wykład zostanie poprowadzony przez prof. dr hab. n. med. Alinę Borkowską, kierownik Katedry Neuropsychologii Klinicznej Collegium Medicum, która wyjaśni, z czego wynikają stany euforii i głębokie depresje, przybliży problem balansowania na granicy psychozy oraz objaśni czym jest „kop” i „przekraczanie granic własnej osobowości”. Przedstawiona zostanie również kwestia tzw. manganowców oraz osób przyjmujących środki psychoaktywne rozpuszczane w nadmanganianie potasu.

Podczas dyskusji zostaną omówione także następujące kwestie:

  • Co się dzieje po krótkim czasie eksperymentów ze środkami psychoaktywnymi – jakie spustoszenie wywołują one w mózgu?
  • Jak wygląda życie osób, u których wystąpiły już zmiany poznawcze i dysfunkcje ruchowe w wyniku zażywania substancji psychoaktywnych?
  • Jak radzić sobie z uzależnieniem i najgorszymi jego następstwami?

Spotkanie odbędzie się 14 marca o godz. 19.00 w klubie Mózg przy ulicy Gdańskiej 10 w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Na konferencję zapraszają: Katedra Neuropsychologii Klinicznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, Moneopharma Group i Prezydent Miasta Bydgoszczy. Patroni medialni: Radio Pik i portal Enjoy! Bydgoszcz.

Opracowano na podstawie informacji ze strony internetowej klubu Mózg.
fot. iStock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *