W dniach 15-17 maja br. we Wrocławiu odbędzie się II Konferencja Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień „MAR” pod hasłem „Od rozpoznania do leczenia w uzależnieniach”. Druga edycja wydarzenia będzie miała charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny. 

 

Konferencja jest poświęcona różnym aspektom leczenia uzależnień od narkotyków, przede wszystkim od opiatów. Tematyka wykładów będzie dotyczyć kwestii związanych z farmakoterapią i jej oddziaływaniem na zdrowie pacjentów, uzależnieniami krzyżowymi, rozpowszechnieniem chorób zakaźnych wśród osób używających narkotyków, a także polityką zdrowotną – w tym leczeniem w zakładach karnych czy polityką społeczną prowadzoną przez samorządy.

Na program konferencji składa się ponad 30 wykładów i prezentacji. Swój udział zapowiedziało ponad 150 słuchaczy z całej Polski i ponad 30 ekspertów – zarówno z Polski, jak i ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Ukrainy i Włoch. Gościem specjalnym będzie ekspert w zakresie tworzenia programów leczenia uzależnień, Robert Newman z Beth Israel Medical Center w Nowym Jorku.

Konferencja będzie okazją do spotkania polskich i zagranicznych lekarzy, terapeutów i naukowców zajmujących się problematyką leczenia uzależnienia od narkotyków, szczególnie od heroiny. – mówi dr Jacek Gąsiorowski. – Poruszone będą aspekty medyczne i społeczne uzależnienia od opiatów, jednak głównym tematem będzie leczenie substytucyjne. Konferencja będzie okazją do wymiany informacji na temat najnowszych osiągnięć medycyny, własnych dokonań i doświadczeń, edukacji, wzajemnego poznania i nawiązania współpracy klinicznej i tworzenia standardów dobrej praktyki klinicznej w tym zakresie w Polsce. – dodaje.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Park Plaza we Wrocławiu, przy ul. Drobnera 11/13.

Szczegółowy program konferencji do pobrania tutaj.

Źródło: Maja Ruszpel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *