Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN zaprasza studentów i absolwentów do udziału w programie „Uzależnienia behawioralne – szkolenia dla studentów”. Warsztaty odbędą się w czerwcu i lipcu br. w Rzeszowie. Udział w nich jest nieodpłatny.

 

Szkolenie w formie warsztatów będzie dotyczyć tematyki uzależnień behawioralnych – od hazardu, komputera, Internetu, zakupów, pracy i seksu. Uczestnicy nabędą umiejętności konstruowania programów profilaktycznych, zapoznają się z metodami diagnozy poszczególnych uzależnień, specyfiką ich nawrotów, a także poznają praktyczne metody leczenia poszczególnych uzależnień oraz pracy z rodziną i bliskimi osób uzależnionych. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach.

Szkolenie składa się z 30 godzin dydaktycznych i obejmuje następujące zagadnienia:

  • Podstawowe informacje – definicje, nazewnictwo
  • Profilaktyka uzależnień
  • Diagnoza – różne metody rozpoznawania charakterystycznych faz rozwoju problemu;
  • Leczenie uzależnień behawioralnych, wczesna interwencja, interwencja kryzysowa;
  • Profilaktyka nawrotów;
  • Współwystępowanie uzależnień behawioralnych z innymi uzależnieniami.

Spotkania odbędą się w Centrum Rozwoju Osobowości „KARAN”, przy ul. Szopena 17 w Rzeszowie, w terminach: 30 czerwca oraz 1, 14, 15 lipca br. Udział w programie jest nieodpłatny.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać zgłoszenie na adres: karan.rzeszow@op.pl do dn. 24 czerwca br. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: karan.rzeszow@op.pl lub pod nr tel. 792-777-498.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Opracowano na podst. informacji Stowarzyszenia KARAN

fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *