„Wyloguj się do życia” to kampania społeczna skierowana do gimnazjalistów,  poruszająca temat uzależnienia od Internetu i komputera. Jednym z jej elementów jest konkurs polegający na przedstawieniu hasła akcji w formie komiksu. Do rywalizacji zaproszono uczniów z ponad 7 000 gimnazjów z całej Polski.

W ramach kampanii realizowanej przez Fundację FIRST do szkół zostały wysłane pakiety zawierające film edukacyjny nakręcony specjalnie na potrzeby akcji oraz materiały, które mogą być inspiracją dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji wychowawczej na temat uzależnienia od Internetu i komputera. Już teraz każda klasa może wziąć udział w konkursie, tworząc dowolną techniką komiks, będący rozwinięciem hasła projektu: „Wyloguj się do życia”. Prace mają zachęcać do alternatywnych form spędzania czasu poza siecią, promować zachowanie równowagi w funkcjonowaniu w rzeczywistości realnej i wirtualnej oraz pokazywać, że o ile Internet jest nieodłączną częścią naszego życia, o tyle niekontrolowane korzystanie z sieci może prowadzić do uzależnienia. Wygrana będzie zależeć nie tylko od pomysłowości i jakości wykonania komiksu, ale również zaangażowania tworzącej go grupy i pracy zespołowej.

W pierwszym etapie o wyborze pięciu najlepszych komiksów zadecyduje głosowanie Internautów, które odbędzie się w dniach 9-16 grudnia za pośrednictwem strony projektu: www.wylogujsie.org. Będą tam zamieszczone wszystkie nadesłane prace konkursowe. Z pięciu najwyżej ocenionych, w drugim etapie konkursu zwycięzcę wyłoni powołane jury. Werdykt zostanie ogłoszony 18 grudnia. Jest o co walczyć – klasa będąca autorem najlepszego komiksu otrzyma voucher na trzydniową wycieczkę po Polsce.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie projektu. Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymały drogą mailową indywidualne loginy i hasła, dzięki którym mogą samodzielnie umieścić stworzone przez uczniów komiksy na platformie do głosowania. Prace zgłaszane do konkursu można przesyłać do 6 grudnia 2013 r. 

Koordynatorem projektu „Wyloguj się do życia” jest Dawid Cierocki. Kontakt: (22) 855 56 85, kom. 607 670 661, e-mail: dawid.cierocki@tfc.com.pl

Więcej o kampanii czytajcie tutaj

Serwis uzależnienie.com.pl jest patronem medialnym kampanii „Wyloguj się do życia.” Projekt jest finansowany z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i realizowany we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Opracowano na podstawie informacji Fundacji FIRST
fot. Fundacja FIRST

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *