W swojej najnowszej książce Ilona Felicjańska przez pryzmat własnych doświadczeń ukazuje mechanizmy uzależnienia oraz problemy osoby zmagającej się z nałogiem. Jest to osobista relacja, a zarazem poradnik, poruszający wszystkie obszary problematyki uzależnień. Książka „Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy” ukazała się 30 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

– Mam świadomość, że jestem uzależniona i do końca życia będę zmagała się z konsekwencjami choroby. Wydawałoby się, że szczęście jest ostatnią rzeczą, która może się przytrafić alkoholikowi. A mimo to JESTEM SZCZĘŚLIWA, a wszystkie emocje, których doświadczam, zarówno te dobre, jak i złe, są potrzebne, żebym czuła, że jestem człowiekiem i że żyję naprawdę – pisze Ilona Felicjańska w swojej nowej książce.

Czytaj też: „Ile jest warta trzeźwość? Ilona Felicjańska o swoim uzależnieniu

„Jak być niezniszczalną“ to publikacja, w której Ilona Felicjańska w pełni mierzy się z tematem uzależnienia od alkoholu. Książka stanowi wnikliwe studium nałogu, ukazanego z punktu widzenia kobiety, która odbiła się od dna. Autorka w sposób bezpośredni, a czasem brutalny pisze o sprawach, które w polskiej rzeczywistości często zamiatane są pod dywan. Książka ma uświadomić czytelników, że alkoholizm to problem dotyczący nie tylko ludzi z tzw. marginesu, ale choroba, która dotyka osoby ze wszystkich warstw społecznych. Autorka odczarowuje stereotypowy wizerunek alkoholika i burzy spokój ducha tym, którzy łudzą się, że problem ich nie dotyczy.

Czytelnicy i czytelniczki znajdą w książce wiele wartościowych informacji teoretycznych dotyczących uzależnień, Programu Dwunastu Kroków, funkcjonowania grup AA, popartych wypowiedziami psychiatrów i ekspertów. Ilona Felicjańska cytuje fragmenty listów czytelniczek i nie boi się pisać o emocjach związanych z nałogiem, jak chociażby strach czy wstyd. Przybliża też prawdziwe mechanizmy uzależnienia i zjawiska mu towarzyszące, takie jak problemy rodzinne, depresja i przemoc – również ta psychiczna.

Portal Uzależnienie.com.pl jest jednym z patronów medialnych książki. 

Opracowano na podstawie informacji prasowej
fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *