Z inicjatywy Centrum Ingenium w Warszawie ruszają grupy pomocowe dla dzieci zagrożonych uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz ich rodziców. W ofercie znajdują się: grupa socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży, które eksperymentują z używkami, grupa wsparcia dla ich rodziców oraz skierowany do rodziców i dzieci Program Wspierania Rodziny. Aktualnie trwają zapisy na poszczególne rodzaje zajęć. Udział w nich jest bezpłatny!

 

Grupa socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży, które są zagrożone uzależnieniem i eksperymentują z substancjami psychoaktywnymi rusza w marcu, a spotkania będą miały miejsce we wtorki w godz. 16.30-18.00. Termin zgłoszeń mija z końcem lutego. Uczestnicy warsztatów będą pracować nad umiejętnym stawianiem granic i konstruktywnym wypowiadaniem własnych opinii, rozpoznawaniem i wyrażaniem swoich emocji oraz nauczą się planować i spędzać czas wolny bez używek.

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci zagrożonych uzależnieniem lub eksperymentujących z używkami adresowana jest do opiekunów, którzy chcą nabyć umiejętność radzenia sobie z dorastającymi dziećmi oraz zrozumieć ich zachowanie, trudności i potrzeby. Podczas spotkań dowiedzą się, na czym polega prawidłowa komunikacja oraz jak budować dobre relacje w rodzinie. Zapisy trwają do końca marca. Spotkania ruszają w kwietniu i będą się odbywać w poniedziałki, w godz. 18.00-19.30.

Program Wzmacniania Rodziny skierowany jest do dzieci w wieku od 10 – 14 lat oraz ich rodziców lub opiekunów. Podczas zajęć uczestnicy będą wspólnie pracować nad dobrą komunikacją, metodami rozwiązywania problemów oraz efektywną rozmową na trudne tematy. W ramach projektu przewidzianych jest 7 dwugodzinnych spotkań w grupach liczących do 7 rodzin. Warsztaty terapeutyczne będą miały miejsce w marcu i kwietniu. Spotkanie informacyjne ws. programu odbędzie się 26 lutego o godz. 18.00 w Centrum Ingenium w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem w powyższych grupach terapeutycznych mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres e-mailowy: kontakt@centrumingenium.pl lub zgłosić chęć udziału telefonicznie pod numerem 515 260 665.

Spotkania, prowadzone przez certyfikowanych trenerów i psychoterapeutów, będą się odbywać w Centrum Ingenium w Warszawie, przy ul. Meissnera 12.

Projekt jest współfinansowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Opracowano na podstawie informacji Centrum INGENIUM w Warszawie
fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *