Ruszyła II edycja konkursu „Pokaż ludzką twarz polityki narkotykowej” organizowanego przez Global Drug Policy Program. Akcja jest skierowana do dziennikarzy prasowych, telewizyjnych, internetowych i radiowych. Nagrodą w konkursie jest m.in. wyjazd na międzynarodową konferencję poświęconą polityce narkotykowej European Harm Reduction Conference w Szwajcarii. 

 

Do udziału w konkursie można zgłaszać artykuły, wywiady, materiały publicystyczne i reportaże zrealizowane między 10 maja 2013 a 10 marca 2014 roku, które obejmują zagadnienia z zakresu polityki narkotykowej, społecznych skutków aktualnie obowiązującego prawa narkotykowego i przeciwdziałania stygmatyzacji społecznej osób zażywających narkotyki oraz informują o działaniu substancji psychoaktywnych i sposobach zapobiegania narkomanii. W jury, poza znanym dziennikarzem Jackiem Żakowskim, zasiądą m.in. laureaci poprzedniej edycji konkursu – wśród nich reporterzy „Newsweeka”, „Dziennika Bałtyckiego”, portalu „Narkopolityka” oraz radia TOKFM.

Poprzednia – pierwsza – edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska dziennikarskiego, dlatego też zdecydowano się na kontynuację przedsięwzięcia. Organizatorzy wierzą, iż tego typu akcja przyczyni się do wznowienia dyskusji na temat konsekwencji prawa narkotykowego w Polsce, które jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie.

Regulamin konkursu: http://www.narkopolityka.pl/sites/default/files/Regulamin%20II%20edycji%20konkursu.docx

Formularz zgłoszeniowy: http://www.narkopolityka.pl/sites/default/files/Formularz-zgloszenia_pokaz_ludzka_twarz_polityki_narkotykowej.doc

Więcej informacji na stronie Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej: http://www.politykanarkotykowa.pl/artykul/konkurs-polityka-narkotykowa

Na podstawie informacji Global Drug Policy Program opracowała AG
fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *