Stowarzyszenie OD-DO organizuje projekt „DDA czas na zmianę”, który będzie realizowany w Warszawie od 1 sierpnia br. Głównym jego celem jest wyrównanie szans na rynku pracy dla młodych osób dorosłych w wieku 18-25 lat, pochodzących ze środowisk ubogich lub zagrożonych dysfunkcją społeczną, a zwłaszcza z rodzin z problemem alkoholowym. Udział w projekcie jest bezpłatny.
W ramach projektu jego uczestnicy będą się uczyć skutecznego poruszania się na rynku pracy zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami i wykształceniem. Biorąc udział w projekcie uczestnik będzie mógł rozpoznać bariery utrudniające znalezienie pracy oraz opracować strategie przezwyciężania tych barier, przyjrzeć się swoim zawodowym predyspozycjom, słabym i mocnym stronom oraz nabyć kompetencje społeczne potrzebne w skutecznym szukaniu pracy.
Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-25 lat, które odnoszą wrażenie, że stoją w miejscu i nie wiedzą, jak to zmienić, oraz brakuje im pomysłu, zapału i umiejętności, aby aktywnie kreować swoje życie.
W ramach projektu zapewnione będzie:
- indywidualne doradztwo zawodowe i poradnictwo psychologiczne,
- grupa wsparcia,
- treningi interpersonalne oraz umiejętności psychospołecznych (autoprezentacji i twórczego myślenia/działania),
- warsztaty poszukiwania pracy,
- podniesienie kwalifikacji i nabycie praktyki poprzez staże oraz kursy zawodowe (organizator wypłaca stypendia stażowe i szkoleniowe),
- fachowa, profesjonalna i dyskretna pomoc,
- możliwość wyboru kursu zawodowego (nieodpłatnego dla uczestnika) i miejsca stażu zawodowego (organizator wypłaca stypendium stażowe),
- przyjazna atmosfera,
- catering w czasie treningów.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Będzie on realizowany przez ponad 2 lata – od 01.08.2013 r. do 31.08.2015 r. Projekt podzielony jest na siedem sześciomiesięcznych cykli. Po każdym z nich uczestnikom zostaną zaproponowane staże bądź kursy zawodowe. Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go e-mailem na adres od-do@od-do.org. Zgłoszenie można także przynieść osobiście lub wypełnić go na miejscu w Stowarzyszeniu OD-DO przy ul. Siedmiogrodzkiej 5 kl. B (domofon OD-DO) w godz. 9:00-17:00. Możliwy jest również kontakt telefoniczny: (22) 632 09 09. Regulamin rekrutacji oraz harmonogram I i II edycji projektu są dostępne na stornie www.od-do.org.
Opracowano na podstawie informacji na stronie www.od-do.org.
fot. iStock