Obecność dzieci w Internecie to aktualnie jeden z najczęściej poruszanych tematów. Z tego powodu organizatorzy tegorocznego sympozjum Social Media Day Poland, które odbyło się 6 marca 2014 we Wrocławiu, postanowili dedykować je najmłodszym. W ramach imprezy odbyła się konferencja, podczas której poruszono zagadnienia dotyczące obecności i bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a także warsztaty dla młodych internautów, dzięki którym mogli zapoznać się z tajnikami sieci. 

 

Konferencja dla dorosłych

Podczas konferencji prelegenci opowiedzieli m.in. o kompetencjach komunikacyjnych najmłodszych, o tym, jak uczyć dzieci samokontroli czasowej podczas używania komputera, a także o edukacyjnym aspekcie nowych technologii. Poruszone zostały także kwestie wpływu reklam na dzieci i młodzież oraz zarządzania komunikacją skierowaną do najmłodszych.

– Zależy nam na dotarciu do osób, które na co dzień – w domu i w pracy – mają kontakt z dziećmi korzystającymi z Internetu.mówił Szymon Sikorski, pomysłodawca konferencji. – Internet ma wiele pozytywnych stron, które warto podkreślać, ale nieumiejętne korzystanie z sieci może narazić najmłodszych na spotkanie się z jego ciemną stroną, przed którą możemy je uchronić.

Bezpłatne warsztaty dla dzieci

Po raz pierwszy w ramach wydarzenia Social Media Day Poland zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne dla dzieci, podczas których najmłodsi internauci zdobywali praktyczne umiejętności z zakresu racjonalnego użytkowania Internetu. Zajęcia w dwóch grupach wiekowych (7-9 lat oraz 10-12 lat) prowadzili specjaliści z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz eksperci mediów społecznościowych. Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego temat zagrożeń internetowych jest tak ważny oraz jaką postawę powinny przyjmować, gdy spędzają czas przed komputerem. Uczyły się też blogowania od podstaw, zapoznawały z anglojęzycznymi zagadnieniami z zakresu social media i Internetu, a podczas warsztatów plastycznych projektowały własny prototyp komputera.

Zajęcia odbyły się w Infopunkcie Łokietka 5 oraz w kawiarni Piękna Helena we Wrocławiu.

Portal Uzależnienie.com.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Opracowano na podstawie informacji prasowej organizatora.
fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *