12 lipcach w Starych Juchach odbędzie się festiwal muzyczny „Zażywam tylko dźwięków”, w ramach którego oprócz koncertów muzyki reggae odbędzie się także wiele innych  inicjatyw, takich jak parada motocykli, rajd rowerowy, „żywe graffiti” czy też debata wokół muzyki i innych pasji, jako czynników chroniących przed uzależnieniami. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

 

Już po raz drugi imprezę w Starych Juchach rozpocznie parada motocykli i quadów. Bar Riders zaprasza wszystkich zmotoryzowanych, by swą obecnością uświetnili festiwal. Spotkanie przed otwarciem imprezy o 13:30 na stacji benzynowej – przy wjeździe od strony Ełku.

Na festiwalu zagoszczą także organizatorzy inicjatywy społecznej „Jedzenie Zamiast Bomb”, którzy będą częstować jedzeniem z produktów odzyskanych, a także wspierać zbiórkę pieniędzy dla Tymka Szmurło. Cegiełki w cenie 5zł do nabycia na imprezie.

Podczas imprezy odbędzie się również pokaz „żywego graffiti” – wszyscy uczestnicy festiwalu będą mieli okazji być świadkami powstawania tematycznego graffiti, które stworzy ełcka grupa artystyczna Puzon. Na wydarzeniu pojawią się także partyworkerzy z grami edukacyjnymi, np. planszową grą Stowarzyszenia Monar polegającą na tym, by „przeżyć w klubie” bez używek. Więcej o grze i działaniach Monaru tutaj.

W tym roku na festiwalu po raz pierwszy będzie miała miejsce debata związana z tematem muzyki i innych pasji, które niejedną osobę uratowały przed problemem uzależnienia. Wezmą w niej udział muzycy, terapeuci, partyworkerzy oraz aktywiści i członkowie zespołu Narkopolityki prowadzonego przez Krytykę Polityczną, a także Daniel Nitecki – raper, jeden z uczestników programu Must Be The Music.

Tych, którzy na festiwal pragną dotrzeć na dwóch kołach, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej zapraszają na I Ogólnopolski Zlot Rowerzystów. Będzie on miał miejsce w dniach 12-13 lipca, rozpocznie się w Ełku, a skończy w Starych Juchach. Celem rajdu jest nie tylko zapoznanie się z lokalnymi walorami przyrodniczymi i turystycznymi, ale przede wszystkim kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Zapisy trwają do 10 lipca, a koszt uczestnictwa w rajdzie wynosi 20 zł. Szczegółowe informacje tutaj.

Organizatorzy festiwalu przygotowali także liczne warsztaty dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że można się bawić bez używek. Relację z warsztatów można obejrzeć tutaj.

Projekt współfinansowany jest z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego, powiatu ełckiego oraz gminy Stare Juchy.

Portal Uzależnienie.com.pl jest oficjalnym patronem medialnym festiwalu.

Opracowano na podstawie informacji nadesłanych przez organizatora.
fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *