Zespół portalu Narkopolityka.pl i Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście zapraszają nauczycielki i nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie, którego celem będzie zdiagnozowanie barier i wyzwań dotyczących profilaktyki narkotykowej w trójmiejskich szkołach. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja br. w Gdańsku. Udział w nim jest bezpłatny.

 

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy na co dzień doświadczają przeszkód uniemożliwiających prowadzenie rzetelnych zajęć z nastolatkami, do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przygotowana przez specjalistów oraz zespół portalu Narkopolityka.pl seria spotkań fokusowych w całej Polsce ma na celu zdiagnozowanie:

  • jakiego wsparcia potrzebują nauczyciele i nauczycielki?
  • jak rozmawiać o problemach z używkami, aby wspierać młodzież w dokonywaniu pozytywnych wyborów?
  • jakie działania mogą przynieść pozytywny rezultat?
  • jaka profilaktyka potrzebna jest w polskich szkołach?

Spotkanie poprowadzi trenerka edukacyjna i psycholożka Aleksandra Denst-Sadura, a części poświęcone specjalistycznym zagadnieniom – Piotr Kładoczny i Piotr Kubaszewski, prawnicy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, oraz terapeutka Magdalena Bartnik z Fundacji Redukcji Szkód.

Zajęcia odbędą się 23 maja br. o godz. 16 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, przy ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku. Wszyscy zainteresowani udziałem w spotkaniu są proszeni o zgłoszenie się drogą e-mailową: marcin.chalupka@krytykapolityczna.pl lub telefoniczną: 22 505 66 96.

Uczestnikom i uczestniczkom spotkania fokusowego zostaną przekazane również książki i materiały dotyczące problematyki substancji psychoaktywnych. Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu otrzymają także zaświadczenie o uczestnictwie.

Opracowano na podstawie informacji Krytyki Politycznej

fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *