Uzależnienie wpływa negatywnie na całe nasze życie – zdrowie, życie prywatne i zawodowe. Niestety sami często nie jesteśmy w stanie wyrwać się z jego szponów, w wyniku czego miotamy się od gorszych dni, do tych nieco lepszych, cały czas licząc na to, że tym razem w końcu uda się wytrwać w trzeźwości. Alternatywą dla samodzielnej walki z nałogiem może być profesjonalny ośrodek odwykowy, w którym uzyskamy pomoc wykwalifikowanych terapeutów oraz wsparcie osób znajdujących się w sytuacji podobnej do naszej. Jedną z takich placówek jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień Alko VIP działający na terenie Krakowa. Co oferuje nam placówka? Jak wygląda proces wychodzenia z nałogu? Czy po zakończeniu terapii możemy liczyć na wsparcie dotychczasowych terapeutów?

Alko VIP to jedno z tych miejsc, w których profesjonalna pomoc idzie w parze z dyskrecją oraz wysokim standardem opieki terapeutycznej i nie tylko. Swoim podopiecznym ośrodek oferuje:

  • dowóz na terapię nieoznakowanym, komfortowym samochodem (pacjentów odbieramy z dowolnego miejsca na terenie Krakowa w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu), 
  • detoks (odtrucie alkoholowe, odtrucie narkotykowe, odtrucie lekowe), 
  • terapię (terapia zamknięta, terapia ambulatoryjna, terapia online), 
  • wsparcie po zakończeniu terapii. 

W razie potrzeby zapewniamy także dostęp do odpowiedniej terapii farmakologicznej, dzięki czemu walka z uzależnieniem jest łatwiejsza. Terapię farmakologiczną oferujemy przede wszystkim na początkowych etapach terapii odwykowej, kiedy najtrudniej jest zachować trzeźwość. Prawidłowo opracowana terapia farmakologiczna pomaga przezwyciężyć symptomy uzależnienia fizycznego, jednocześnie niwelując wpływ nieprzyjemnych objawów odstawienia na przebieg leczenia.

Dlaczego warto skorzystać z oferty prywatnego ośrodka terapii uzależnień? 

Prywatna terapia uzależnień – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z terapią uzależnienia alkoholowego, narkotykowego czy uzależnienia od leków – kosztuje. Wielu potencjalnych podopiecznych prywatnych ośrodków uzależnień uważa, że nie warto płacić za terapię, z której de facto można skorzystać za darmo wybierając ofertę ośrodków publicznych. Inni uważają, że tylko terapia, za którą będą musieli zapłacić jest w stanie zmobilizować ich do zachowania trzeźwości i ukończenia programu terapeutycznego… Jak zawsze, racja leży gdzieś po środku. Przy czym za wyborem oferty prywatnego ośrodka terapii uzależnień przemawia szereg wartości dodanych, które przekładają się na jakość i skuteczność terapii. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj standard zakwaterowania podczas terapii zamkniętej – Ośrodek Alko VIP oferuje możliwość zakwaterowania w pokojach 1, 2 oraz 3-osobowych z telewizorem, wi-fi i łazienką. Równie istotny jest sposób prowadzenia terapii, która nie tylko zmierza do zmiany nawyków osób uzależnionych, ale przede wszystkim uczy, jak radzić sobie z problemami życia codziennego bez ucieczki w nałóg. To właśnie ten aspekt oferowanej terapii – stacjonarnej i ambulatoryjnej – decyduje o skuteczności leczenia oraz rosnącej liczbie podopiecznych, którym udaje się zachować trzeźwość niezależnie od codziennych problemów i wyzwań.

Dlaczego warto wybrać ośrodek odwykowy AlkoVIP?

Jako prywatny ośrodek leczenia uzależnień szczególną wagę przywiązujemy do standardu zakwaterowania Naszych Pacjentów oraz ich komfortu, jednocześnie zapewniamy Państwu pełną dyskrecję oraz dogodne warunki do odbywania terapii. Jako ośrodek leczenia alkoholizmu zapewniamy kompleksową obsługę terapeutyczną – od odtrucia alkoholowego, po terapię prowadzoną przez wykwalifikowany zespół terapeutów oraz wsparcie po zakończeniu terapii.

Bardzo ważne jest dla nas dobre samopoczucie Pacjenta. Podczas gdy inne ośrodki leczenia alkoholizmu i uzależnień koncentrują się przede wszystkim na utrzymaniu przez podopiecznych stanu trzeźwości, nasz ośrodek skupia się na kreowaniu warunków, które ułatwiają zachowanie trzeźwości, a jednocześnie oferują przestrzeń do zmiany wzorców dotychczasowego zachowania osoby uzależnionej. Dzięki temu odwyk alkoholowy prywatnie, jak każda inna forma terapii oferowana przez nasz ośrodek leczenia uzależnień, odznacza się wysoką skutecznością i relatywnie wysokim procentem pacjentów, którym udaje się zachować trzeźwość po powrocie do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *