6 marca br. pod hasłem „Social Media Day Poland: Kids!” odbyła się 13. edycja konferencji z cyklu Social Media Day Poland. Tematem przewodnim spotkania było obecność i bezpieczeństwo dzieci w Internecie oraz mediach społecznościowych. 

 

Celem konferencji było wywołanie dyskusji na temat obecności dzieci i młodzieży w sieci, a także znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak zarządzać dostępem do cyfrowych treści i jak znaleźć złoty środek pomiędzy tym, czego chce dziecko, a tym, na co pozwala dorosły. Spotkanie odbyło się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Organizatorzy zaplanowali szereg wykładów dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci, sposobów korzystania z Internetu przez najmłodszych, a także ochrony przed angażującym wpływem serwisów społecznościowych. Prelegenci poruszali tematy związane z rozsądnym i kontrolowanym korzystaniem z sieci przez dzieci oraz wpływem reklam na młodych ludzi czy też zarządzaniem komunikacją skierowaną do najmłodszych.

Bezpłatna konferencja adresowana była do dorosłych – rodziców, wychowawców, pedagogów i pasjonatów mediów społecznościowych. Spotkanie miało charakter edukacyjny, a jego celem było zaszczepienie w rodzicach i nauczycielach poczucia odpowiedzialności za dzieci korzystające z Internetu, które często bez żadnej kontroli mają styczność z jego zasobami.

W ramach „Social Media Day Poland: Kids!” zaplanowano również szereg aktywności dla dzieci. Odbyły się m.in. warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożeń i chronić swoją prywatność w Internecie oraz w jaki sposób działają media społecznościowe.

Wśród prelegentów konferencji nie zabrakło ekspertów Internetu i mediów społecznościowych.

Portal Uzależnienie.com.pl był jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Fot. materiały prasowe

Opracowano na podstawie informacji organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *